Методика нарахування відпускних з використанням резерву відпусток

Наша компанія займається автоматизацією управління і обліку на базі на базі програмних продуктів "1С:Підприємство", "Business Automation Sofware" (BAS), "UA-Бюджет". Ми пропонуємо повний спектр послуг по автоматизації управління і обліку на підприємствах!.

В даній статті ми описуємо методику нарахування відпускних з використанням резерву відпусток в типовій конфігурації «Бухгалтерія для України, редакція 1.2» Включення можливості використання резерву відпусток здійснюється через  регістр відомостей «Облікова політика організації по персоналу». Дану настройку можна знайти зайшовши через головне меню Підприємство/Облікова політика/Облікова політика(по персоналу), відкриваємо запис по потрібній організації (див. нижче).У регістрі відомостей «Облікова політика організації по персоналу» встановлюємо галочку «Використання резерву відпусток»;

Otp2.pngПри використанні резерву відпусток варто пам’ятати, що в програмі не реалізовано контроль нарахованого резерву відпусток та його перевищення.  Для того щоб сума нарахування за рахунок резерву не перевищувала суму резерву можна встановити коефіцієнт використання резерву (головне меню Зарплата/Коефіцієнт резерву відпусток).

Otp3.png


Значення коефіцієнта може бути від 0 до 1. Якщо значення коефіцієнту менше 1, то сума нарахування за рахунок резерву буде в межах величини коефіцієнта, а на перевищення будуть нараховуватися витрати. Якщо значення коефіцієнта рівне  0, то це означає що резерв відпусток не використовується, якщо рівне 1 то вся сума нарахування відпускних відображається за рахунок резерву.
Механізм нарахування резерву відпусток в програмі не реалізовано, тому для цього використовується документ Операції (бухгалтерський та податковий облік).

Otp4.png

Нарахування відпускних за рахунок резерву відбувається документом «Нарахування зарплати працівникам організації». Відображаємо окремим рядком нараховану суму відпускних по працівнику в колонці «Розмір» , та розраховуємо суму за допомогою клавіші «Розрахувати по працівнику».  Внески ФОП також мають нараховуватися за рахунок резерву .
Otp5.png

На закладках «Начислення» та «Внески ФОП» всі проводки відображаються без використання резерву, зате на закладці «Проводки» видно розподіл проводок з використанням резерву (див. нижче).
Otp6.png
 В нашому прикладі використання резерву застосовується згідно коефіцієнту 0,8.