Налаштування обліку заробітної плати та методика її нарахування в Бухгалтерії Редакція 2.0

Наша компанія займається автоматизацією управління і обліку на базі на базі програмних продуктів "1С:Підприємство", "Business Automation Sofware" (BAS), "UA-Бюджет". Ми пропонуємо повний спектр послуг по автоматизації управління і обліку на підприємствах!.

Задати питання
Наші спеціалісти дадуть 
відповідь на будь-яке питання по темі

Налаштування обліку заробітної плати та методика її нарахування 

В даній статті ми розглянемо основні налаштування обліку заробітної плати та методику її нарахування в типовій конфігурації “Бухгалтерія для України, редакція 2.0”.

Приклад налаштування обліку заробітної плати

1.     Насамперед, нам необхідно налаштувати параметри обліку заробітної плати. Для цього заходимо в розділ Зарплата і кадри-Довідники і налаштування-Налаштування обліку зарплати.

 Відкриваємо і переходимо по всіх вкладках та обираємо потрібні нам налаштування. 

 

2.   Аналогічно відкриваємо довідник “Способи відображення зарплати в регламентному обліку”. Тут ми задаємо господарські операції, які можна поставити у відповідності із розрахунковими величинами при відображені заробітної плати. Відкриваємо даний довідник та обираємо кнопку “Створити”. І створюємо необхідні нам проведення.

 

3.  В подальшому для коректного і автоматичного формування платіжних документів за податками, необхідно налаштувати регістр відомостей “Параметри платіжних документів за податками” (Зарплата і кадри-Довідники і налаштування-Параметри платіжних документів за податками). Для рахунку 6411 поле “Стаття податкової декларації ˮ залишаємо пустим.

 

Під час виплати заробітної плати через документ “Відомість в банк” чи “Відомість в касу” можна автоматично формувати пакет платіжних доручень через кнопку Кнопка.png.

 

Приклад нарахування заробітної плати

Для нарахування заробітної плати персоналу нам потрібно створити співробітників та влаштувати їх на роботу документом “Прийом на роботуˮ, де внизу документа обов’язково слід вказати категорію ЄСВ.

 
Далі здійснюємо нарахування заробітної плати однойменним документом, що знаходиться в розділі “Зарплата і кадри”- група “Зарплата”. За допомогою кнопки “Заповнити” ми автоматично заносимо дані на закладках “Нарахування”, “ПДФО”, “Внески ФОП” в документі як по організації в цілому, так і окремо для конкретного підрозділу.
  За допомогою кнопки ДК.gif на верхній панелі, ми можемо здійснити огляд бухгалтерських проведень.
  Аванс у даній конфігурації можна нараховувати двома способами:
1. Якщо сума авансу нараховується за кількістю відпрацьованих днів;
2. Якщо сума авансу фіксована.

Отже розглянемо перший спосіб:

1.Якщо сума авансу змінна, і залежить від кількості днів, то для того, щоб здійснити нарахування авансу, необхідно у документі “Нарахування зарплати” поставити галочку біля значення “Попередній розрахунок”. Даний документ не формує жодних бухгалтерських проведень.

  2. Якщо сума авансу фіксована, то у картці співробітника, у розділі “Аванси співробітникам” створюємо та проставляємо суму, яка необхідна.