Нарахування відпустки в Бухгалтерія 8

Наша компанія займається автоматизацією управління і обліку на базі на базі програмних продуктів "1С:Підприємство", "Business Automation Sofware" (BAS), "UA-Бюджет". Ми пропонуємо повний спектр послуг по автоматизації управління і обліку на підприємствах!.

Нарахування відпустки в Бухгалтерія  1С:Підприємство 8

Тема розрахунку відпускних як ніколи актуальна в літній період. В сьогоднішній статті постараємося дати вичерпну відповідь на питання як нарахувати відпустку в Бухгалтерія 8? Слід зазначити, що методика нарахування за рахунок резерву, описана в іншій статті

Розрахунок і оформлення відпустки в Бухгалтерія 8

В Бухгалтерія 8 не передбачений автоматичний розрахунок відпускних. Тому розрахунок середнього заробітку повинен проводиться вами самостійно.

1. Щоб нарахувати відпускні, перейдіть в меню «Зарплата - Способи відображення заробітної плати в обліку» і створіть новий спосіб «Відпускні (АЗ)».
2. Наступний крок - створення нового виду нарахування. Зайдіть в меню «Зарплата - Нарахування організацій» або «Операції - Плани видів розрахунку - Основні нарахування організацій».
3. Створіть новий вид нарахувань «Відпускні (АЗ)» для рахунку 92 по кнопці «Додати» з такими значеннями:

Вкладка «Основні»:
 •   Код - вказати наступний вільний, значення довільне;
 •    Спосіб розрахунку - Фіксованої сумою;
 •     Категорія розрахунку - Первинне;
 •     Відображення в бухобліку - Відпускні (АЗ);
 •     ПДФО - 101;
 •     Рахунок обліку - 661;
 •     Показники видів оплати праці для звіту 3-ПВ - Оплата відпустки;
 •     Показники видів обліку робочого часу для звіту 3-ПВ - Щорічна відпустка;
 •     встановити прапорець «Для розрахунку ЄСВ та ПДФО враховується як оплата відпустки»;
 •     встановити прапорець «Чи зараховується в норму часу».


На вкладці «База для розрахунків» додайте:

 • ЄСВ (оплата праці) з планів виду розрахунку «Внески до фондів»;
 • ЄСВ ФОП (оплата праці) з планів виду розрахунку «Внески до фондів».


Цей вид нарахування вам потрібно буде використовувати далі, в документі «Нарахування заробітної плати працівникам організації».

4. Перехідні відпустки в Бухгалтерія 8 відобразити не можна. Тому вам потрібно буде вказувати суми відпускних за кожен місяць окремо. Розглянемо на прикладі.

5. Уявімо умовну фірму ТОВ «Добро», на якій працює умовний співробітник Абдулов Ю.В., який йде у відпустку з 13 липня по 5 серпня на 24 дні. Розмір відпускних становить 2 028,00 грн. На липень припадає відповідно 1 605,50 грн, а на серпень - 422,50 грн.

6. Перейдіть в документ «Нарахування зарплати працівникам організації» і додайте співробітника Абдулов Ю.В. Заповніть документ даними по кнопці «Заповнити - по працівнику» на вкладці «Нарахування».

7. Оскільки в Бухгалтерія 8 не веде облік робочого часу, то вам необхідно самостійно відкоригувати кількість відпрацьованих днів. Для цього перейдіть на закладку «Нарахування». У рядку «Оклад по днях» у нашому випадку вийде: 23 робочих дні - 15 = 8 робочих днів.

8. Після цього в створеному вигляді нарахування «Відпускні АЗ» додайте новий рядок і вкажіть період. У нашому випадку потрібно додати 2 рядки, оскільки відпускні перехідні. У колонці «Розмір» заповніть суми розрахованих відпускних на липень і серпень

9. Після всіх зазначених операцій натисніть кнопку «Розрахувати - по працівнику». У колонці «Результат» у вас з'являться суми окладу розрахованого пропорційно відпрацьованим дням і відпускних.

10. Перевірте дані і рахунки обліку на закладці «Проводки». 11. Наступний крок - розрахуйте і заповніть вкладки «Внески», «ПДФО», «Внески ФОП», «Утримання».

Звертаємо вашу увагу на те, що суми внесків і ПДФО відіб'ються 2 рядками з поділом за місяцями нарахування. Це робиться для коректного відображення у звітності.

12. Сформуйте проводки (закладка «Проводки - кнопка Сформувати проведення»). Проведіть документ «Нарахування зарплати працівникам організації» і переходите до виплати відпускних документом «Зарплата до виплати».